Pasta met gehaktballetjes, wie wordt daar nu niet blij van? Voor dit recept gebruik je Hooglander gehakt, en dat proef je. Lekker vol van smaak, eerlijk vlees van hier. Combineer het met een romige tomatensaus vol groenten en je hebt een maaltijd waar het hele gezin blij van wordt. Niet ingewikkeld, wel heerlijk. Precies zoals het hoort.
Ingrediënten
Saus
- Ui
- Paprika
- Spinazie
- Champignons
- Tomatenblokjes uit blik
- Peper
- Zout
- Knoflookpoeder
- Cajunkruiden
- Ketjap
- 1 schep rode pesto
- ½ blokje runderbouillon
- Een scheutje room
Gehaktballetjes
- Hooglander gehakt
- Peper
- Zout
- Knoflookpoeder
- Mexicaanse kruidenmix
- 1 ei
- Paneermeel of beschuit
- Een fijngesneden uitje
- Een beetje fijngesneden paprika
Bereidingswijze
- Kook de pasta volgens de aanwijzingen op de verpakking in een pan met water en een snufje zout.
- Bak de paprika, ui en champignons in wat olijfolie. Bak totdat de groenten zijn geslonken en mooi bruin zijn gebakken. Voeg daarna de tomatenblokjes, kruiden, runderbouillon en rode pesto toe.
- Laat de saus ongeveer 5 minuten sudderen. Voeg vervolgens een scheutje ketjap toe en roer goed door. Voeg daarna de bladspinazie toe. Schep de saus om, zodat de spinazie onderin de pan terechtkomt en kan slinken.
- Voeg, zodra de spinazie volledig is geslonken, een scheutje room toe om de saus af te maken.
- Doe alle ingrediënten voor de gehaktballetjes in een kom en meng alles goed door elkaar.
- Draai kleine gehaktballetjes van het mengsel en bak deze goudbruin en gaar in wat olijfolie.
- Serveer de pasta met de saus en gehaktballetjes. Garneer eventueel met wat verse basilicum.